Peru - Bolívie 3:1Guerrero zničil hattrickem Bolívii, Peru vyzve v semifinále domácí Chile

Fotbalisté Peru proklouzli na mistrovství Jižní Ameriky stejně jako před čtyřmi lety mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. Ve čtvrtfinále zdolali Bolívii 3:1, když na trávníku řádil zejména Paolo Guerrero. Jednatřicetiletý útočník Flamenga sestřelil soupeře čistým hattrickem. V boji o finále narazí Garecovi svěřenci v úterý od 1.30 SELČ na domácí výběr Chile.

Sestřih gólů z utkání Peru - Bolívie

Guerrerovo velké představení začalo ve 20. minutě. Vargas poslal z levé strany centr do vápna, útočník Peru přetlačil v souboji stopera Coimbru a hlavou poslal míč nechytatelně k tyči. Uběhly jen tři minuty a bývalý kanonýr Bayernu či Hamburku jásal znovu. Po pěkné akci a nešťastnému podklouznutí brankáře Quinoneze zvýšil náskok Peru na 2:0.

Čtvrt hodiny před koncem pak završil hattrick. Po fatální chybě Bejarana se řítil sám na bolívijského gólmana a přízemní střelou stvrdil postup Peru. Nic už na tom nezměnil ani gól Morena, který v 84. minutě zmírnil porážku Bolívie z pokutového kopu.