USA - Německo 2:0Americké fotbalistky jsou opět ve finále mistrovství světa

Fotbalistky USA si stejně jako před čtyřmi roky zahrají na mistrovství světa o titul. V semifinále zdolaly 2:0 tým Německa, který přišel o možnost navázat na triumfy z let 2003 a 2007. O druhém finalistovi se rozhodne v zápase Japonska s Anglií.

Fotbalistky Spojených států se radují z gólu proti Německem.

Němky, které vedou žebříček FIFA právě před Američankami, mohly jít v 63. minutě do vedení, ale Celia Sasicová neproměnila penaltu. O pár minut později odpískala rumunská sudí sporný pokutový kop ve prospěch USA a kapitánka Carli Lloydová k radosti většiny z 51 tisíc diváků na stadionu v Montrealu nezaváhala. V závěru ještě pojistila výhru střídající Kelley O'Harová.

Americká brankářka Hope Solová udržela v pátém utkání po sobě čisté konto a neinkasovala už 513 minut

Finále může mít stejné složení jako před čtyřmi roky, když Japonky vybojovaly senzačně titul v penaltovém rozstřelu. "Nepřijely jsme sem proto, abychom se dostaly do finále. Chceme to celé vyhrát," uvedla Lloydová.