Rubriky:

Ostatní

Parádní penalta? Paskvil, se kterým si neporadil sudí

3. července 2015 21:04 - Bratislava

Neobvyklým způsobem zahraný pokutový kop fotbalistů Dunajské Lužné proti týmu Rovinka vzbudil velkou pozornost na internetu. Byl z něj gól. Obdobný manévr se vidí jen občas. O regulérnosti branky ovšem lze s úspěchem pochybovat. Sudí ji přesto uznal.

V utkání třetí slovenské ligy již jistý vítěz volil nápadité provedení penalty. Soupeře zaskočil, dorážka dobíhajícího Pipíšky po rozehrání skončila v síti. A platila i přesto, že do zakázaného prostoru předčasně vběhl přinejmenším autor gólu.

Související případná námitka je na místě. Ano, toto pravidlo je porušeno při naprosté většině pokutových kopů... Ne ovšem tak očividně jako v tomto případě, kdy to rozhodně nebylo o fous. V momentě dotyku rozehrávajícího hráče s balónem autor gólu už překonal celý pokutový oblouk a byl ve vápně. Předepsané postavení nedodržel o cca čtyři metry. A tak i s odstupem od zápasu jsou na místě spíše pochybnosti než oslava „nápaditého" provedení, které bylo spíše paskvilem.

Pokutový kop se měl opakovat, a to samozřejmě i případě, že by rozhodčí vzal v potaz, že mezi hráči, kteří vlezli předčasně do pokutového území, byl i jeden z Rovinky.

Zápas skončil 1:1.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní