Celtic - Dukla 3:5Dukla šokovala ve Skotsku. Slavnému Celtiku nasázela pět gólů!

Fotbalisté pražské Dukly si připsali v letní přípravě na novou sezónu velmi cenný skalp. Ve Skotsku porazili tamního ligového mistra slavný Celtic Glasgow v přestřelce 5:3, o což se nejvíce zasloužil záložník Marek Hanousek, který zaznamenal hattrick.

Trenér Baníku Ostrava Radomír Korytář (vpravo).

Dukla potvrdila výbornou aktuální formu a vyhrála i pátý zápas letní přípravy. Hlavní hvězdou zápasu byl Marek Hanousek, který dal dvě branky v první půli a po změně stran zkompletoval z penalty hattrick. Mohl skórovat dokonce čtyřikrát, ale těsně po druhém zásahu mu zkazilo radost břevno.

Slavný skotský celek po celý zápas jen dotahoval. V první půli dvakrát srovnal ztrátu, ale na třetí vedoucí gól Dukly už nedokázal zareagovat. Jakub Mareš zvýšil hlavičkou na 4:2, pak sice snížil Van Dijk, ovšem poslední slovo měl střídající Přikryl.

Dukla už před rokem remizovala v přípravě se Celticem 0:0. "Dnes se na nás pozitivně projevilo to, že jsme s nimi hráli už loni a ten respekt z velkého jména nebyl skoro vůbec patrný. Hráči se na to těšili, věřili si a hráli s chutí. V kombinaci jsme byli daleko silnější než domácí," řekl pro klubový web kouč Dukly Luboš Kozel.

"Kdyby mi někdo řekl před utkáním, že vstřelíme pět branek, vysmál bych se mu. Musím ale říct, že jsme opět podali dobrý výkon hlavně směrem dopředu, protože kromě pěti branek jsme měli ještě minimálně dvě další gólové šance. Myslím, že vítězství není náhodné a je zasloužené," dodal.

Nečekanou výhru si připsali i Bohemians 1905. Klokanům se v předchozím průběhu přípravy výsledkově nedařilo, v sobotu ale zvítězili v Německu nad Norimberkem 1:0. O výhře proti celku z druhé bundesligy rozhodl v 76. minutě Patrick Schick. Norimberk vedl do utkání jako kapitán bývalý český reprezentant Jan Polák.

Baník utrpěl debakl se Senicí

Teplice v Modré u Děčína remizovaly s německou třetiligovou Saskou Kamenicí. Soupeře poslal v 16. minutě do vedení bývalý hráč Severočechů útočník Martin Fenin, už za dvě minuty ale srovnal Tomáš Vondrášek. Nerozhodně hrálo také Brno, které s druholigovým Táborskem sice otočilo skóre, ale jihočeský celek si gólem v závěru zajistil remízu 2:2.

Ostravě naopak sobotní zápas proti Senici výsledkově hrubě nevyšel. Pátý celek uplynulé sezóny slovenské ligy rozstřílel Baník vysoko 5:0 a za vítězný celek se jednou trefil i český ofenzivní záložník Jan Kalabiška.

Souboj se slovenským celkem nevyšel ani Slovácku. Tým z Uherského Hradiště podlehl 0:3 úřadujícímu šampiónovi Trenčínu, který se chystá na kvalifikaci Ligy mistrů.

Přípravné fotbalové utkání:
Celtic Glasgow - Dukla Praha 3:5 (1:1)
Branky: 28. Griffiths z pen., 43. Mackay-Steven, 83. Van Dijk - 13., 36. a 49. z pen. Marek Hanousek, 59. Jakub Mareš, 85. Přikryl.
Dukla: F. Rada - Jurendič (60. Kluk), Jeřábek, Štetina, Matěj Hanousek (46. Vrzal) - Považanec (60. Néstor), Gedeon (46. Daniel Tetour), Marek Hanousek - Berger (60. Koval), Beauguel (60. Přikryl), Jakub Mareš (60. Krmenčík). Trenér: Kozel.
Přípravné fotbalové utkání v Petrově Vsi:
FK Senica - Baník Ostrava 5:0 (2:0)
Branky: 19. a 57. Hlohovský, 38. a 82. Dolný, 70. Kalabiška.
Ostrava: Cakovič (46. Budinský) - Vengřinek (46. De Azevedo), Kaša, Frydrych, Holzer (46. Helešic) - Šichor (68. Byrtus), Foltyn (46. Matěj) - Kukec, Liener, Mondek - Narh.
Přípravné fotbalové utkání v Nemšové:
AS Trenčín - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)
Branky: 40. a 62. Wesley, 30. vlastní.
Slovácko: Heča - Kuncl (60. Prajza), Hoffman (60. Simerský), T. Rada, Reinberk (60. Jeleček) - Diviš (60. Galuška), Daníček, Šumulikoski (60. Kalouda), Valenta (60. Havlík), Civič (60. Kerbr) - Došek (46. Kovář). Trenér: Habanec.
Přípravný fotbalový turnaj v Žirovnici (2x35 minut):
Semifinále:
Vysočina Jihlava - Dynamo České Budějovice 4:5 (2:3)
Branky: 3., 49. a 63. Mešanovič, 29. Dvořák z pen. - 12., 19. a 30. Linhart, 37. Jurdík, 43. Benát z pen.
Jihlava: Hanuš - Kukol, Tlustý, J. Krejčí, Šulek (61. Sladký) - Marek, Nerad (61. Demeter) - Fulnek (61. Jungr), Dvořák, Batioja - Mešanovič. Trenér: Klusáček.
Fastav Zlín - 1. SC Znojmo 2:3 (1:1)
Branky: 33. Železník, 80. Bartolomeu - 40. Njire, 67. Ledecký, 71. Okleštěk.
O 3. místo (2x40 minut):
Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 1:2 (0:1)
Jihlava: Soukup - Addo, Pedro, Kryštůfek, Sladký - Demeter (64. Kukol), Oplušil - Jungr, Nerad, Vaculík - Klíma (70. Batioja). Trenér: Klusáček.
Zlín: S. Dostál - Blanař, Hubáček, Malý, Benčík - Castanier, Janíček, Hlobil, Kopečný - Š. Červenka, Jordan. Trenér: Páník.
Finále (2x30 minut):
Dynamo České Budějovice - 1. SC Znojmo 0:1 (0:1)
Branka: 3. Šamánek z pen.
Přípravné fotbalové utkání v Nové Včelnici:
MAS Táborsko - Zbrojovka Brno 2:2 (1:0)
Branky Brna: 54. Michal Škoda, 73. Čtvrtníček.
Brno:
I. poločas: Martin Doležal II. - R. Buchta, Malík, Košťál, Keresteš - Lacko, Zoubele, Brigant, Chrien, Lutonský - Klán.
II. poločas: Veselý - Fall, P. Buchta, Jakub Šural, D. Pospíšil - Vávra, Weber, Čtvrtníček, Přichystal, Michal Škoda - Moukanza. Trenér: Kotal.
1. FC Norimberk - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branka: 76. Schick.
Sestava Bohemians: Zlámal - Hašek (56. Pauschek), Škerle, Šmíd, Šírl (46. Morariju) - Havojič (46. M. Jarolím), Jindřišek, Jirásek (67. Žaloudek), Bartek (74. Tomas) - Acosta - Schick. Trenér: Pivarník.
Přípravné fotbalové utkání v Modré u Děčína:
FK Teplice - Saská Kamenice 1:1 (1:1)
Branky: 18. Vondrášek - 16. Fenin.
Teplice:
I. poločas: Slavík - Drame, Djurič, Hošek, Urma - Takács - Vondrášek, Mozol, Breite, Potočný - Bratanovič.
II. poločas: Slavík (51. Lipš) - Djurič, Lüftner, Matula, Novotný - Breite (60. Mozol) - Polanský, Táborský, Richter, Balázs - Kapolongo. Trenér: Vavruška.
Přípravné fotbalové utkání v Grimmě:
RB Lipsko - Slovan Liberec 3:0 (2:0)
Branky: 35. Quaschner, 40. Forsberg, 59. Strauss.
Sestava Liberce: Hroššo - Coufal (46. Mudra), Švejdík (63. Pimpara), Pokorný (46. Karišik), Fleišman (63. Sus) - Sackey (46. Soungole), Folprecht (46. Delarge) - Sýkora (63. Hadaščok), Josef Šural (77. Bong), Bartošák - Bakoš (46. Luckassen). Trenér: Trpišovský.
Přípravné fotbalové utkání v Ottenseheimu:
FK Jablonec - FSV Frankfurt 2:2 (2:1)
Branky Jablonce: 33. Beneš, 34. Crnkič.
Sestava Jablonce:
I. poločas: Bárta - Romera, M. Kysela, Beneš, Mišůn - Hübschman, Greguš - Masopust, Rossi, Crnkič - Martin Doležal I.
II. poločas: Bárta - Romera, Kubista, Beneš, Karavajev - Hübschman, Greguš - Tecl, M. Pospíšil, V. Vukadinovič - Wágner. Trenér: Šilhavý.