Rubriky:

Ostatní

Živě

Poslední rozloučení s Josefem Masopustem proběhne ve středu na Julisce

7. července 2015 17:04 - Praha

Se všemi vojenskými poctami proběhne ve středečním dopoledni na pražské Julisce poslední rozloučení s legendárním fotbalistou Josefem Masopustem. Držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy z roku 1962 a stříbrný medailista za světového šampionátu v Chile ve stejném roce zemřel 29. června po dlouhé nemoci ve věku 84 let.

 

Zdeněk Havelka, ČTK

Brány pražské Julisky, kde Josef Masopust zažíval největší chvíle své kariéry vyšperkované osmi mistrovskými tituly v barvách Dukly, se pro veřejnost otevřou již v 9 hodin. Do půl jedenácté pak bude možné se poklonit památce zesnulého, položit květiny a zapsat se do kondolenčních knih. Smuteční obřad pak začne v 11 hodin.

Masopust, který byl jednou z největších osobností v historii českého fotbalu, začal svou kariéru na severu Čech. Nastupoval za Most a Teplice, odkud přišel v roce 1952 do nově vytvořeného armádního klubu sídlícího původně na pražském Strahově a měnícího jména z ATK a ÚDA na Duklu Praha. Klubu zůstal věrný dlouhých patnáct let, poslední dvě sezóny kariéry pak prožil jako hrající trenér belgického Crossingu Molenbeek.

Za československou reprezentaci sehrál Masopust 63 zápasů, získal s ní stříbro na MS 1962 v Chile a bronz na ME 1960 ve Francii.

Úspěšný byl i jako trenér. V roce 1978 vyhrál ligu se Zbrojovkou Brno, v letech 1984 - 1987 vedl i československý národní tým.

V roce 2000 byl Masopust zvolen českým fotbalistou století před Josefem Bicanem a Ivem Viktorem. Za svého nejlepšího hráče v historii ho vybrala i FAČR k 50. výročí UEFA a mezi 100 nejlepších fotbalistů historie ho zařadil rovněž legendární Brazilec Pelé.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.