Rubriky:

Ostatní

Přestaňme ho rozmazlovat jako dítě, nabídl Maradona radu, jak pomoci kritizovanému Messimu

15. července 2015 19:19 - Buenos Aires

Raději odletěl i s rodinou na dovolenou do Karibiku, protože doma nemohl vydržet. Argentina má totiž božskému Messimu za zlé, že ani tentokrát nedovedl fotbalovou reprezentaci své země k triumfu, který na jihoamerickém šampionátu všichni čekali. Před rokem to nedokázal ve finále mistrovství světa, které Argentinci prohráli v prodloužení s Německem, tentokrát selhal ve finále Copa América, kde jeho tým podlehl po penaltovém rozstřelu domácímu Chile.

 

Natacha Pisarenko, ČTK/AP

Messi nesl nezdar velice těžce. „Není ve fotbale nic tak bolestivé, jako když ztratíte finále," napsal po několika dnech mlčení na své facebookové stránce, zatímco fotbaloví fanoušci, stejně jako experti v jeho rodné zemi se přeli a přou, zda je vůbec pro reprezentaci přínosem.

Kde to jsme, rozpálil se Diego

V některých novinách a internetových serverech se dokonce objevily ankety, v nichž mají čtenáři hlasovat, zda má Lionel Messi v národním týmu vůbec pokračovat. To proto, že největší a v současnosti nejslavnější argentinská hvězda nenaplnila během jihoamerického šampionátu naděje do ní vkládané. Messi se proměnil spíše v nahrávače, v šesti zápasech vstřelil jen jeden jediný gól.

Přitom v Barceloně, kterou přivedl k vítězství v Lize mistrů, španělské lize i Královském poháru, dal za sezónu šedesát branek.

„Kde to jsme, když se hlasuje o tom, zda má Messi za národní tým hrát či nikoli?" rozpálil se slavný Diego Maradona, jemuž během šampionátu také nebyly po chuti diametrální rozdíly ve výkonech Messiho v barvách Barcelony a Argentiny.

„Je nejlepším fotbalistou na světě, ale není normální, aby v barvách Barcelony nastřílel čtyři góly v lize San Sebastianu a ve finále Copá America se v argentinském dresu pomalu nepotkal s míčem," připomínal Maradona Messiho proměny.

Ale zajít až tak daleko? Hlasovat o dalším působení Messiho v reprezentaci? Přinášet nepotvrzené zprávy, podle nichž chce Lionel sám v národním týmu skončit? To Maradonovi po chuti nebylo a není.

„Je v pořádku, když je Messi za předváděnou hru a výkony kritizován, pokud mu má kritika pomoci k tomu, aby se zlepšil. Ale hlasovat o tom, zda má v reprezentaci zůstat, to je tedy špatně," prohlásil Maradona v rozhovoru pro populární deník Olé.

Podle něho je hlavní problém v tom, že se fotbalová Argentina chová k osmadvacetiletému Messimu jako k dítěti.

Chovejme se k němu jako k ostatním

„Přestaňme s tím. Přestaňme ho hýčkat a rozmazlovat. Nezacházejme s ním, jako s dítětem ale jednejme s ním, jako s každým jiným hráčem," vyzval Diego fotbalovou Argentinu, která teď v tlaku na Messiho zmírnila a přemítá, zda je její hvězdný Lionel opravdu nejlepším fotbalistou světa.

Objevily se už dokonce nové ankety, které se fanoušků ptají: Musí Messi vyhrát nějaký velký mezinárodní turnaj, aby mohl být považován za nejlepšího hráče současnosti? Hlasující přitom mají na výběr ze dvou odpovědí: 1. Ano, 2. Nemusí, už jím je.

Možná i v reakci na tyto debaty vzkázal Messi z Karibiku prostřednictvím facebooku: „Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás podporovali a stáli při nás i v nejtěžších chvílích."

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní