To se hned tak nevidí: otec a syn v akci! Rivaldo po návratu pálí a nahrává potomkovi na góly

Mogi Mirim

Zápas se změnil v rodinné gólové představení! Ve druhé brazilské lize se o to postarali bývalý mistr světa Rivaldo a jeho syn v dresu Mogi Mirim. Nejlepší fotbalista roku 1999 přispěl k vítězství 3:1 nad Macaem trefou z penalty, Rivaldinho se s otcovou pomocí postaral o zbývající dvě branky.

Rivaldo a syn

Pro třiačtyřicetiletého Rivalda to znamená vydařený návrat k fotbalu. Na hřiště se aktivně vrátil teprve minulý týden, téměř rok a půl po ukončení kariéry, aby sestupem ohroženému klubu pomohl. V premiérovém duelu proti Náuticu, který Mogi Mirim vyhrál 2:1, odehrál 70 minut, při druhém vítězném startu tentokrát vystřídal po 50 minutách. A to už bylo o všem prakticky rozhodnuto.

První gól zápasu dal dvacetiletý syn bývalého kanonýra Barcelony či AC Milán hlavou už ve 3. minutě po akci, kterou rozehrál jeho otec. Rivaldo poté proměnil pokutový kop za faul na jeho syna a třetí branku přidal Rivaldo junior po samostatné akci, na níž měl jeho otec znovu svůj podíl.

V klubu ze Sao Paula, jehož je nyní i předsedou, vykročil Rivaldo v roce 1992 do velkého fotbalu. Největší úspěchy slavil v dresu AC Milán, s nímž vyhrál Ligu mistrů i Superpohár. V národním týmu odehrál 75 zápasů a v roce 2002 se s ním radoval z titulu mistrů světa. O čtyři roky dříve získal s Brazílií na světovém šampionátu stříbro, z olympijských her v Atlantě má bronz.