Rubriky:

Ostatní

Superpohár se podceňuje, ale pro mě představuje skvostnou trofej, tvrdí plzeňský kapitán Limberský

18. července 2015 14:24 - Plzeň

Už třikrát se v minulosti o zisk Superpoháru pokoušel, jen jednou ovšem David Limberský v duelu mezi ligovým mistrem a vítězem domácího poháru uspěl. O to větší bude jeho touha v dnešním večeru, kdy povede jako kapitán svou Plzeň do konfrontace s Libercem. „Máme velkou výhodu v tom, že hrajeme doma. V lize jsme na našem hřišti vyhráli čtrnáct z patnácti zápasů, takže chceme na tuto bilanci navázat,“ nechal se slyšet Limberský.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tradice domácího Superpoháru není příliš dlouhá, takže na tuto trofej se kluby i hráči dívají tak trochu s despektem. Má pro vás po zisku mistrovského titulu vůbec nějakou váhu?

Superpohár se skutečně někdy podceňuje, ale pro mě představuje skvostnou trofej, neboť se o ni může utkat jen mistr s vítězem poháru, A to mluví za všechno.

Znamená to, že do duelu s Libercem půjdete naplno a budete ho hrát se vší vážností?

Pochopitelně. Na rozdíl od let předchozích nehrajeme druhé předkolo Ligy mistrů, takže nastávající týden máme volný a bude dost a dost času na regeneraci před startem ligy, půjdeme do utkání naplno.

Zároveň ale pro vás půjde i o poslední generálku před vstupem do domácí soutěže i na evropskou pohárovou scénu...

Právě proto je dobře, že Superpohár hrajeme. Poslední generálkou na sezónu mělo být přípravné střetnutí s Dynamem Kyjev, ale z něho jsme odehráli jen poločas. Druhá půle nám chybí, takže si ji můžeme proti Liberci vynahradit.

O Superpohár hrála Plzeň v minulosti už pětkrát, ale jen jednou ho získala. Nemáte pocit, že tato trofej vám není souzena?

Jen že to bývalo za jiné konstelace. Hrávali jsme kvalifikaci o účast v Evropské lize nebo Lize mistrů a tyto duely měly logicky přednost. Zvláště, když termínová listina bývala hodně našlapaná. Letos vstupujeme do kvalifikace později, takže o to větší důvod, abychom hráli o Superpohár naplno a před našimi skvělými diváky ho získali.

V minulosti se vám to jednou povedlo. V roce 2011 jste hráli také doma, vašim soupeřem byla ovšem Mladá Boleslav.

A my vyhráli po penaltovém rozstřelu. Moc rádi bychom něco podobného zopakovali i teď před plným stadiónem, který nás určitě požene dopředu.

Aby ne, když jste pasováni do role favorita...

A my tuto roli samozřejmě přijímáme. Vstup do sezóny je hodně důležitý, takže chceme pochopitelně uspět hned v prvním zápase a potvrdit, že jsme dobře připraveni na domácí ligovou soutěž i na kvalifikaci o Ligu mistrů.

Celkem logické, když máte po letních transferech snad nejsilnější hráčský kádr, jaký se kdy v Plzni sešel. Nebo snad podobný pocit nemáte?

Ale určitě. Je to nesporně nejkvalitnější, nejsilnější a nejširší kádr za dobu, co v Plzni hraju. Jenže bude na nás, abychom toto tvrzení dokázali na hřišti. Proti Liberci k tomu budeme mít první možnost.

zp, Sport.cz

Kdo vyhraje Superpohár?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní