Rubriky:

Ostatní

Plzeňský kouč Koubek před Superpohárem netají, že je lačný další trofeje

18. července 2015 16:45 - Plzeň

Jeden sen si už na lavičce plzeňské Viktorie splnil, neboť s ní získal mistrovský titul. V dnešním večeru bude mít trenér Miroslav Koubek možnost naplnit i druhý - vyhrát se svými šampiony i Superpohár. V minulosti o něj Plzeň usilovala už pětkrát, ale jen jednou se jí povedlo ho získat. „Hraje se o trofej a my ji chceme,“ ujišťuje kouč Viktorie, že konfrontaci s Libercem coby pohárovým vítězem bere se vší vážnosti.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mluvíte hodně odhodlaně, přitom vás čeká náročná sezóna, na jejímž startu postavilo klubové vedení před vás i hráče velké cíle. Nemělo by tedy jít v zápase se Severočechy spíše o generálku?

Ale o tu půjde také, protože ta zamýšlená s kyjevským Dynamem se nedohrála, neboť soupeř už do druhé půle nenastoupil. Bude to pro nás tudíž ostrý zápas a generálka před vstupem na ligovou i pohárovou scénu zároveň.

Znamená to, že vyrukujete v nesilnějším složení, s nímž počítáte pro ligu i kvalifikaci o Champions League?

Samozřejmě, že nastoupíme v plné síle.

V přípravě vám dělala starosti defenzíva, neboť jste dostávali nezvykle mnoho gólů. Hlavně stopeři si hodně střídali. Máte tedy jasno i o složení obrany?

Mám k dispozici zkušené stopery, mám v kádru i mladší, takže se mi honí hlavou, jak dvojici optimálně skloubit a namíchat.

Procházka, který hodně chyboval v přípravném duelu se Stuttgartem a jemuž se v létě dvakrát nedařilo, v tomto mixu figuruje také?

Neřekl bych, že mu příprava nevyšla, nebo že se mu nedařilo. V jednom utkání udělal prostě dvě tři chyby, což se stát může, jinak ale pracoval dobře. Navíc je to reprezentant a zkušený fotbalista k tomu, takže má mou plnou důvěru.

Mladý Aleš Matějů, kterého jste přivedli z Příbrami a trochu překvapivě jste si ho ponechali v kádr, ji má zřejmě také.

Aleš byl vyhlášen talentem roku, a proto jsme ho koupili a je u nás. Není to jen vyhraněný krajní obránce, jak se mnozí domnívají, ale může hrát i stopera. Šlape na paty tudíž jak Rajtoralovi, tak i dalším hráčům. Jeho zabudování do mužstva je však procesem, který nějakou dobu potrvá, což ostatně platí i pro další hráče, kteří v létě přišli.

V Superpoháru vás čeká Liberec. Jak ho vnímáte?

Liberec bude těžkým soupeřem, což si uvědomujeme. Došlo tam k celé řadě změn, přišel nový kouč Trpišovský, jenž je trenérem velice progresivním a svou fotbalovou filosofii a myšlenky přenáší pochopitelně i na mužstvo

Cítíte před vstupem do sezóny nervozitu?

Ale samo sebou, protože by nebylo normální, abych ji necítil. Ale je to zdravá předstartovní nervozita, v níž se pojí tréma s odpovědností. Čeká nás důležitá sezóna, v níž nás čekají velké cíle.

zp, Sport.cz

Kdo vyhraje Superpohár?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní