Poslední kapka! Panama chce po fotbalové popravě odstoupení komise sudích

Panama City

Rozhořčení zástupci fotbalové federace Panamy požadují odstoupení desetičlenné komise rozhodčích CONCACAF poté, co americký sudí Mark Geiger v semifinále Zlatého poháru odpískal proti jejich týmu dvě kontroverzní penalty. Finalisté minulého šampionátu Severní a Střední Ameriky zápas s Mexikem právě po gólech z pokutových kopů prohráli 1:2 po prodloužení. Zarážející je způsob, jakým hlavní arbitr panamský celek odstavil z cesty.

Ruka, po které se kopala první penalta v zápase Mexiko - Panama.

Mela před pokutovým kopem.

Červená karta v zápase Mexiko - Panama.

Penalta na 2:1 v zápase Mexiko - Panama.

Odchod rozhodčích.

"To, co se stalo v semifinále s Mexikem, byla poslední kapka. Podobné situace se opakovaly od našeho prvního zápasu," uvedli funkcionáři Panamy na svazovém webu. "Bylo evidentní a všichni to viděli, že Panama byla na hřišti lepší než Mexiko," dodali. Rozhodčí Geiger podle nich "jednal s jasným úmyslem poškodit panamskou jedenáctku".

Fotbalisté Panamy přišli už v prvním poločase o vyloučeného Luise Tejadu, přesto šli jako první do vedení. V nervózním závěru odpískal americký rozhodčí první penaltu, z níž vyrovnal Guardado, v prodloužení stejným způsobem semifinálový souboj rozhodl a rozhodčí musela před rozzlobenými hráči Panamy po utkání chránit bezpečnostní služba.

Podobný závěr měl i zápas Kostariky s Mexikem ve čtvrtfinále. Mexičané postoupili díky další kontroverzní penaltě v poslední minutě prodloužení.