Rubriky:

Ostatní

Generální sekretář FIFA Valcke se chystá na odchod z funkce

24. července 2015 14:21 - Petrohrad

Generální sekretář Mezinárodní fotbalové federace FIFA Jérome Valcke očekává, že společně s předsedou Seppem Blatterem skončí po nových volbách v administrativě organizace i on. Francouzský funkcionář to dnes nepřímo potvrdil na tiskové konferenci v Petrohradu před losováním kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2018.

 

Grigory Dukor, Reuters

"Ano, příští předseda FIFA by měl mít nového generálního sekretáře," řekl Valcke, jenž je ve funkci od roku 2007. Volby Blatterova nástupce se uskuteční 26. února na mimořádném kongresu FIFA.

Valcke byl kvůli korupčnímu skandálu ve vedení světového fotbalu rovněž v hledáčku švýcarských a amerických úřadů. Podle vyšetřovatelů stál v roce 2008 za podezřelým převodem deseti milionů dolarů na účet bývalého viceprezidenta FIFA Jacka Warnera, zatím ale nebyl z ničeho obviněn. Valcke v červnu vinu na skandálu odmítl a prohlásil, že nevidí důvod, proč by měl odstoupit.

Celkem bylo na základě vyšetřování amerických úřadů z úplatkářství obviněno 14 lidí, devět funkcionářů FIFA a pět spolupracovníků marketingových firem, zabývajících se mimo jiné prodejem vysílacích práv. Spojováni jsou s úplatky přesahujícími za poslední dvě desetiletí 150 milionů dolarů (3,7 miliardy korun).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní