Mexiko - Jamajka 3:1Mexičany nasměrovala velkolepá paráda k titulu

Filadelfie

Fotbalisté Mexika porazili ve finále Zlatého poháru 3:1 Jamajku a získali na šampionátu zemí Severní a Střední Ameriky rekordní sedmý titul. Na rozdíl od předešlých zápasů jim nepomohla kontroverzní rozhodnutí arbitrů. Žádná divočina. K vítězství je ve Filadelfii nasměrovala parádní trefa Andrése Guardada v první půli. Šampionát zemí Severní a Střední Ameriky, jenž se hraje jako Zlatý pohár až od roku 1991, ovládli Mexičané celkově podesáté.

Guardadův parádní gól ve finále Zlatého poháru.

Guardado skóre otevřel ve 31. minutě, postaral se o čtvrtý mexický gól ve vyřazovacích bojích za sebou, ale poprvé to nebylo ze značky pokutového kopu. Záložník Eindhovenu se brankami z penalt zasloužil o výhru 1:0 nad Kostarikou ve čtvrtfinále i o semifinálové vítězství 2:1 nad Panamou.

Tentokrát Guardado skóroval levačkou z voleje a vstřelil celkově šestý gól na turnaji. V tabulce střelců Zlatého poháru skončil o jednu branku za Američanem Clintem Dempseym, byl však zvolen nejlepším hráčem šampionátu.

Vedení Mexičanů pojistil krátce po přestávce Jesús Corona, který obral o míč Michaela Hectora, jehož další chybu potrestal v 61. minutě třetí brankou Oribe Peralta. Čestný úspěch "Reggae Boyz", kteří hráli finále Zlatého poháru poprvé v historii, zaznamenal v 80. minutě Darren Mattocks.

"Pro mě je tohle stříbro jako zlato. Nikdo nám před turnajem nedával šanci," uvedl německý kouč Jamajky Winfried Schäfer, jehož svěřenci v semifinále nečekaně porazili domácí Spojené státy.

Mexičany čeká 9. října v Pasadeně souboj s USA o to, která ze zemí bude reprezentovat zónu CONCACAF na Poháru FIFA v roce 2017 v Rusku. "Dnes jsme vyhráli zápas, ale svůj cíl jsme ještě nesplnili," řekl s výhledem na prestižní zápas mexický kouč Miguel Herrera.