Rubriky:

Ostatní

Herrera inzultoval novináře a skončil na lavičce mexické reprezentace

28. července 2015 22:16 - Mexico City

Impulzivní trenér mexické fotbalové reprezentace Miguel Herrera byl odvolán kvůli napadení novináře necelé dva dny poté, co v neděli dovedl své svěřence k triumfu na Zlatém poháru. Jeho konec po dvou letech u národního týmu El Tri oficiálně oznámil šéf svazu Decio de María.

 

Matt Rourke, ČTK/AP

Herrera se dostal do konfliktu se zaměstnancem televize Azteca na letišti ve Filadelfii ještě před odletem ze šampionátu. Novináře, jenž ho dříve kritizoval, při šarvátce udeřil do krku.

Trenér Herrera je proslulý divokým chováním během zápasů a své emoce neudržel ani mimo hřiště. Novinář Christian Martinoli v televizi Azteca popsal, že když si ho kouč v bezpečnostní zóně na letišti všiml, začal mu vyhrožovat a pak ho i napadl.

Majitel televize se obrátil na národní fotbalový svaz, aby incident okamžitě vyšetřil. "Jsme překvapeni a znepokojeni chováním trenéra národního týmu. Svaz by neměl tolerovat podobné útoky na naše kolegy," uvedli zástupci koncernu vlastnící televizi. De María oznámil propuštění Herrery na tiskové konferenci. "Naše hodnoty a principy jsou důležitější než výsledky. V naší profesi zápasy nikdy nekončí, jsme veřejné osoby, jež reprezentují celou instituci," uvedl.

Fotbalisté Mexika vyhráli mistrovství Severní a Střední Ameriky v neděli, když ve finále ve Filadelfii porazili Jamajku 3:1. O pět týdnů dříve vypadli z jihoamerického šampionátu v Chile už v základní skupině. Právě za to Martinoli dříve kouče Herreru ostře kritizoval, stejně jako za výkony týmu na Zlatém poháru. Do finále se totiž Mexiko dostalo po dvou výhrách zásluhou kontroverzních pokutových kopů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní