Rubriky:

Ostatní

Hokeji propadlé město zažilo poprask. Přiletěl Didier Drogba

30. července 2015 13:53 - Montreal

Středa, letiště Pierra Elliotta Trudeaua v Montrealu. V hale netrpělivě čekají připravené televizní štáby a zástupci dalších médií, stovky rozjařených fanoušků se tísní v přilehlých prostorách. Přiletěla snad hokejistům Canadiens, místní chloubě a rekordmanům v počtu titulů v NHL, nová posila? Nikoli. Terčem zájmu byl Didier Drogba! Nová akvizice celku Montreal Impact, nejhoršího týmu minulé sezóny tamní fotbalové MLS...

Přílet dlouholeté opory z Pobřeží slonoviny v útoku londýnské Chelsea, s níž vyhrál čtyři tituly v Premier League a v roce 2012 i prestižní Ligu mistrů, vzbudil v Montrealu poprask. Šéf kanadského celku Joey Saputo hovořil o jednom z největších dnů v klubové historii, všude modrobílé vlajky a šály, nechyběli ani afričtí tanečníci. Limuzína s fotbalistou si jen pomalu razila cestu z letiště mezi špalíry příznivců.

Sám sedmatřicetiletý bývalý spoluhráč Petra Čecha si třaskavou atmosféru nahrával na Smart Phone a videosekvenci umístil na svém twitterovém účtu pod názvem „První kroky na kanadské půdě."

Britská verze Eurosportu na svém webu v této souvislosti porovnávala Drogbovo přivítání s bezmála „komorním" příletem Stevena Gerrarda minulý měsíc do Los Angeles (viz video v galerii). Na dlouholetého kapitána a ikonu Liverpoolu i celého anglického fotbalu čekalo jen několik fotografů a fanoušků se žádostí o autogram.

Drogba se na jaře rozloučil se Stamford Bridge ziskem titulu a podepsal smlouvu s Montrealem, který na něj získal práva od Chicaga. Rodák z Abidžanu hrával rovněž za Le Mans, Guingamp, Olympique Marseille, Šanghaj Šen-chua a Galatasaray Istanbul.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní