Rubriky:

Ostatní

Fred dopoval, potvrdila Brazílie

1. srpna 2015 09:26 - Rio de Janeiro

Brazilský fotbalový svaz potvrdil informaci, že tamní reprezentant Fred neprošel dopingovou kontrolou během nedávného mistrovství Jižní Ameriky. Dvaadvacetiletý záložník Šachtaru Doněck odevzdal pozitivní test na diuretikum, které může maskovat užití jiné zakázané látky.

 

Profimedia.cz

Fred odehrál na Copě Américe dva zápasy v základní skupině proti Peru (2:1) a Kolumbii (0:1). Během turnaje však odevzdal vzorek s nepovolenou látkou hydrochlorothiazide. Fotbalista popírá, že by se provinil vědomě a bude bojovat o očištění svého jména.

"Nikdy jsem nevzal žádnou zakázanou látku. Věřím ve svoji nevinu a hodlám to dokázat," uvedl Fred v tiskovém prohlášení. Do nominace pro šampionát byl povolán místo zraněného Luize Gustava, za národní tým zatím odehrál šest utkání. Brazilci na šampionátu v Chile vypadli ve čtvrtfinále.

V dresu Šachtaru Doněck nastoupil Fred v úterý ve třetím předkole Ligy mistrů na hřišti Fenerbahce Istanbul (0:0) a turecký klub proti jeho startu podal protest. UEFA ho má vyřešit v pondělí. Odveta se bude hrát na Ukrajině ve středu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní