Rubriky:

Ostatní

Živě

Kandidaturu na prezidenta FIFA zvažuje Jihoafričan Sexwale

2. srpna 2015 11:41 - Kapské Město

Jihoafrický obchodník a bývalý politický vězeň z dob apartheidu Tokyo Sexwale zvažuje, že se bude ucházet o funkci prezidenta FIFA. Jeho mluvčí agentuře Reuters řekl, že ho ke kandidatuře vyzvaly osobnosti ze světa fotbalu i ze soukromého sektoru.

"Je tím poctěn a rozhodně to nebere na lehkou váhu. Nyní je ve fázi konzultací a potom se definitivně rozhodne," uvedl mluvčí Peter-Paul Ngwenya.

Nyní dvaašedesátiletý Sexwale strávil 13 let ve vězení na Robben Islandu, kde se spřátelil s pozdějším jihoafrickým prezidentem Nelsonem Mandelou. Po skončení apartheidu se za Africký národní kongres věnoval politické kariéře, nyní je obchodníkem.

Kandidaturu na prezidenta FIFA zatím oficiálně oznámili šéf UEFA Michel Platini a korejský miliardář Čong Mong-jun. Volby se uskuteční 26. února příštího roku. Vzejde z nich nástupce dlouholetého šéfa světového fotbalu Seppa Blattera, jenž dal po korupčních skandálech svou funkci k dispozici.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.