Rubriky:

Ostatní

Evropský fotbal by měl podle Blattera zvážit omezení cizinců

14. srpna 2015 10:40 - Curych

Předseda světové federace FIFA Sepp Blatter je přesvědčený, že evropský fotbal by měl zvážit omezení počtu cizinců v klubech. Příklad by si měl vzít z Ruska, kde nedávno zavedli pravidlo, že v základní sestavě musí nastoupit pět domácích hráčů.

 

Jan Handrejch, Právo

"Západní Evropa by o tom měla uvažovat," citovala Blattera agentura Reuters. Evropská unie by sice mohla podobný krok považovat za diskriminační, funkcionář je však přesvědčený, že pravidla by bylo možné nastavit v souladu s regulemi EU. "Na hřišti je sice jen jedenáct hráčů, ale v kádru jich je třicet. Takže idea volného trhu práce by byla naplněna," prohlásil.

"Jedna věc je mít smlouvu a druhá věc být v základní sestavě," přidal Blatter, který v minulosti navrhoval zavedení podobného pravidla, tzv. 6+5. "S trochou dobré vůle by se o tom mohlo opět uvažovat. Stačila by větší podpora z fotbalového hnutí," dodal.

Jako příklad, proč by mělo být omezení cizinců zavedeno, uvedl Anglii. "Tam tohle řeší už několik let. Aby mohla reprezentace být konkurence schopná, je určitá 'konzervace' domácích hráčů nutná," uvedl Blatter, který by měl v únoru v čele FIFA skončit. Po korupčních skandálech dal svou funkci k dispozici a federace bude volit jeho nástupce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní