Ostatní

Ajax před bitvou s Jabloncem vyhrál nad Tilburgem, v závěru nastoupil i český mladík

15. srpna 2015 21:23 - Amsterdam/Záhřeb
(Aktualizováno: 15. srpna 2015 22:53)

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam, s kterými se ve 4. předkole Evropské ligy utká Jablonec, porazili ve druhém kole nizozemské ligy Tilburg 3:0 a zůstali stoprocentně úspěšní. První okamžiky v nejvyšší soutěži prožil sedmnáctiletý český fotbalista ve službách Ajaxu Václav Černý, odchovanec Příbrami odehrál posledních 13 minut.

Nike, Sport.cz

V 18. minutě otevřel skóre polský reprezentační útočník Milik, v druhém poločase dvěma trefami upravil stav El Ghazi, který už má v této sezoně na kontě čtyři branky.

Kouč Frank de Boer zvolil sestavu Cillessen - Tete, Veltman, Riedewald, Dijks - Bazoer (77. Černý), Klaassen (74. Schöne), Gudelj - El Ghazi, Milik (82. Sanogo), Sinkgraven.

První zápas 4. předkola se odehraje ve čtvrtek 20. srpna v Amsterodamu.

Thun potvrdili roli favorita ve Švýcarském poháru

Protivník Sparty Thun zvítězil v utkání Švýcarského poháru na hřišti účastníka čtvrté nejvyšší soutěže Solothurnu 4:0. Za aktuálně poslední tým švýcarské ligy se v prvním poločase dvakrát prosadil Frontino a navázal na něj dvěma trefami v 63. a 85. minutě střídající Munsy.

Thun nastoupil v sestavě Ruberto - Ferreira, Reinmann, Bürki, Wittwer - Zino - Rojas (57. Munsy), Frontino, Sutter (80. Lauper), Rapp - Buess (58. Zárate). První zápas 4. předkola se odehraje ve čtvrtek 20. srpna na Letné.

Young Boys Bern porazili venku třetiligového Kriens 2:1, obránce Jan Lecjaks do zápasu nezasáhl. Basilej zvítězila na hřišti Meyrinu 4:0, Tomáš Vaclík ani Marek Suchý nebyli pro zápas v nominaci.

Hajduk využil přesilovku

Soupeř Liberce Hajduk Split remizoval v šestém kole chorvatské nejvyšší soutěže na hřišti Rijeky 0:0. Hajduk hrál od 16. minuty přesilovku po vyloučení záložníka Moisese, přes střeleckou převahu se ale nedokázal prosadit. V 64. minutě se počet hráčů na hřišti vyrovnal, když hosty po červené kartě oslabil Velázquez.

Hajduk je v neúplné tabulce na pátém místě s bilancí jedna výhra, čtyři remízy, jedna porážka. Kouč Damir Burič zvolil sestavu Kalinič - Velázquez (64. ČK), Milovič, Nižič, Juranovič - Jefferson - Sušič, Balič (68. Bilij), Caktaš, Vlašič (84. Roguljič) - Kiš (62. Maglica).

První zápas 4. předkola se odehraje v Liberci ve čtvrtek 20. srpna.

Časová osa: Ostatní