Rubriky:

Ostatní

Poborský tasil svoji starou zbraň dloubáček, Šmíca se v exhibici prosadil netradičně

4. září 2015 19:45 - Stockholm

Znovu předvedl gólový dloubák! Spíše dloubáček. Karel Poborský vsadil v exhibici na zbraň, která ho kdysi proslavila. Společně s legendami Manchesteru United rozdával radost fanouškům ve Stockholmu v zápase s generačními protivníky z Liverpoolu, takže u toho nechyběli ani Vladimír Šmicer a Patrik Berger.

Dloubáky či loby hrály ve fotbalovém repertoáru Poborského nemalý význam. Zejména tím z ME 96 se mimořádně proslavil. Tenhle nebyl tak zdařilý a velkolepý, ale pomohl United k vítězství 4:2 nad liverpoolským výběrem. A Poborský přitom ukázal, že je pořád mimořádným fotbalistou.

V manchesterském klubu strávil dvě sezóny, a to právě po svém drzém kousku ve čtvrtfinále proti Portugalcům při šampionátu na anglické půdě.

Poborský svým dloubnutím přes vyběhnuvšího Jerzyho Dudka odpovídal na vedoucí gól Reds, za něž skóre otevíral netradičně hlavičkou Šmíca. Poborský po přihrávce Keitha Gillespieho svůj tým nasměroval k vítěznému cíli. Branky pak dali i Dwight Yorke, Bojan Djordjič a Jesper Blomqvist. Liverpoolský David Thompson už jen korigoval.

Jen pro připomenutí jmen z nedávné fotbalové historie... United začali v tomto složení: Van der Gouw - Martin, Johnsen, Robson, Irwin - Gillespie, Poborský, Fortune, Djordjič - Blomqvist, Yorke. Liverpoolské legendy odstartovaly zápas s touhle základní jedenáctkou: Dudek - Kvarme, Henchoz, Babb, McAteer - Hamann, Harkness, Garcia, Berger - Šmicer, Fowler.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní