Rubriky:

Ostatní

FIFA uvolnila generálního sekretáře Valckeho. Měl profitovat z prodeje lístků na černém trhu

17. září 2015 21:42 - Curych

Mezinárodní fotbalová asociace FIFA dnes s okamžitou platností uvolnila ze všech funkcí svého generálního sekretáře Jéromea Valckeho. Zároveň FIFA oznámila, že vyzvala svou etickou komisi, aby se zabývala obviněními týkajícími se Valckeho. Federace obvinění nekonkretizovala, podle všeho se ale týkají prodeje vstupenek na loňské mistrovství světa.

 

Maxim Zmeyev, Reuters

Bývalý izraelský fotbalista Benny Alon, jenž pracoval pro firmu JB Sports, ticketingového partnera FIFA, dnes oznámil, že se některé lístky na MS v Brazílii prodávaly až za trojnásobek jejich ceny. Valcke údajně s prodejem vstupenek na černém trhu souhlasil a měl z něho mít profit.

Valcke prostřednictvím svého právníka nařčení popřel a označil je za "smyšlené a urážlivé". "Pan Valcke nikdy nedostal ani nesouhlasil s tím, že dostane, peníze či nějakou jinou cennost od pana Alona," uvedl Valckeho právník.

Čtyřiapadesátiletý Francouz Valcke byl generálním sekretářem FIFA od roku 2007. Byl pravou rukou prezidenta Seppa Blattera, za jehož působení mezinárodní federace čelila korupčním aférám, jež vyvrcholily zatýkáním před květnovou volbou prezidenta FIFA. Blatter příští rok ve funkci skončí, svůj odchod spolu s šéfem naznačil už dříve i Valcke.

ČTK

Zrušit