Rubriky:

Ostatní

Pelta chce s Turky stavět národní stadión. Využijme euforii, už i Slováci budují, říká šéf FAČR

25. září 2015 06:01 - Praha

Ta myšlenka znovu ožívá. Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta chce v Praze postavit národní stadión pro 30 až 40 tisíc diváků. Taková aréna Česku chybí, i proto nemůže pomýšlet na pořádání významnějších podniků. Nedávné ME fotbalových jednadvacítek je na dlouho asi největší u nás pořádanou fotbalovou akcí. Podle Lidových novin by měl areál vyrůst v Letňanech a stát několik miliard korun. Není to třeba, zní reakce politiků.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle Peltových představ bude stadión víceúčelový, využitelný například i pro atletické soutěže. Na jeho výstavbě se má podílet turecká investiční skupina Odien Group. Do výstavby by Pelta chtěl zapojit i stát a hlavní město.

"Už i Slováci v Bratislavě stavějí arénu. V Maďarsku mají snad pět šest nových stadiónů, díky nedávnému mistrovství Evropy postavili stadióny v Polsku. Chtěl bych využít euforie z postupu na (evropský) šampionát," uvedl Pelta.

Ministr financí Andrej Babiš a pražská primátorka Adriana Krnáčová se však podle LN stavějí k projektu odmítavě. "Národní stadión v Praze nepotřebujeme, máme Letnou a Eden," prohlásil Babiš.

Naposledy se o stavbě národního fotbalového stadiónu v Praze hovořilo loni v souvislosti s možností kandidovat na spolupořádání mistrovství Evropy v roce 2020. Podmínkou byl stadión o minimální kapacitě 30 000 míst, který FAČR chtěla vybudovat na Strahově. Vláda ale odmítla dát projektu finanční záruky, asociaci chyběla i garanční smlouva s magistrátem hlavního města. O možnosti výstavby se hovořilo už dříve.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní