Rubriky:

Ostatní

Okamžitě odstup, vyzvaly šéfa FIFA Blattera i Coca-Cola a McDonald's

2. října 2015 22:14 - New York

Firmy Coca-Cola, McDonald's a Visa vyzvaly coby sponzoři FIFA k okamžitému odstoupení prezidenta fotbalové federace Seppa Blattera. Obří globální společnosti tvrdí, že setrvání Blattera ve funkci poškozuje obraz a pověst FIFA. Švýcarský funkcionář výzvu odmítl.

 

Jan Handrejch, Právo

Sponzoři svým dnešním téměř simultánně vydaným prohlášením reagovali na to, že švýcarské úřady minulý týden začaly vyšetřovat Blattera kvůli podezření z korupce. "Každým dnem, který uplyne, je čím dál více poskvrněna image a pověst FIFA," uvedla Coca-Cola.

Devětasedmdesátiletý Blatter byl sice v květnu znovuzvolen do čela FIFA, ale pod tlakem korupčního skandálu členů federace oznámil, že ve funkci skončí. Do únorových nových voleb nicméně hodlá FIFA řídit, což se některým sponzorům nelíbí.

"Máme pocit, že v zájmu hry samotné je, aby prezident FIFA okamžitě odstoupil. Jedině tak bude moci být nastartován reformní proces, který je životně nutný," uvedla společnost McDonald's.

Blatter nicméně prostřednictvím svého právníka výzvu sponzorů odmítl. "Pan Blatter se vším respektem nesouhlasí s názory partnerů a pevně věří, že jeho odchod z funkce by nebyl v zájmu FIFA, ani by nepomohl reformnímu procesu, a proto nerezignuje," uvedl Blatterův právní zástupce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní