Argentina - Ekvádor 0:2Pohroma pro Argentinu! Doma senzačně prohrála, kanonýr Agüero se navíc zranil

Buenos Aires

Velkou pohromou začali boj o mistrovství světa 2018 fotbalisté Argentiny, kteří doma podlehli Ekvádoru 0:2. Navíc se jim zranil klíčový ofenzivní hráč Sergio Agüero. Na úvod jihoamerické kvalifikace zaváhala i Brazílie, která prohrála v Chile rovněž 0:2.

Ekvádor přehrál favorizované Argentince

Kanonýr Manchesteru City Agüero se o víkendu blýskl pětigólovou kanonádou proti Newcastlu, ale v reprezentačním dresu měl před svými fanoušky v Buenos Aires zcela jiný zážitek.

Už po 19 minutách duelu s Ekvádorem se po sprintu za míčem chytl za sval, sedl si na trávník a ihned signalizoval, že potřebuje ošetření. Zdravotníci jej následně odnesli ze hřiště a pro argentinskou hvězdu zápas skončil. Manchester City potvrdil, že Agüero má zraněný levý stehenní sval.

Finalisté loňského světového šampionátu, kteří se museli obejít i bez zraněného Lionela Messiho, byli po Agüerově odstoupení v ofenzívě poměrně neškodní a navíc zranitelní v obraně, čehož v závěrečné desetiminutovce využili hostující Erazo a Caicedo.

Prohrála i Brazílie

V závěru zápasu udeřili také úřadující jihoameričtí šampióni z Chile. Do sítě Brazílie, která postrádala zraněné Neymara, Philippa Coutinha a Roberta Firminha, se jako první trefil v 72. minutě Vargas.

Dvě minuty před koncem pak pečetil výhru v poslední době ve skvělé formě hrající kanonýr Arsenalu Alexis Sánchez. Chilané slavili v 71. vzájemném zápase proti pětinásobným mistrům světa teprve osmé vítězství a vůbec první od roku 2000.