Rubriky:

Ostatní

Znamenitá střela i bláznivá oslava. Američany poslal nemilosrdně do kolen!

12. října 2015 15:05 - Pasadena

Fotbalisté Mexika o víkendu vybojovali účast na Konfederačním poháru FIFA, když na „neutrální půdě“ v kalifornské Pasadeně poblíž Los Angeles zdolali svého odvěkého rivala Spojené státy americké 3:2 po prodloužení. Američany poslal do kolen parádní volej Paula Aguilara, obránce slavného mexického Clubu América.

Ostře sledovaný duel, který se odehrál zhruba 250 kilometrů od hranic mexické Tijuany, skončil v základní hrací době nerozhodně 1:1. V nastavení se ale 93 tisíc fanoušků dočkalo dalších třech gólů, přičemž šťastnějším celkem byli Mexičané. Vítězství i cennou vstupenku na turnaj, který za necelé dva roky hostí Rusko, trefil Paul Aguilar.

Devětadvacetiletý bek se z voleje opřel do míče a nedal americkému brankáři Guzanovi šanci zasáhnout. Svůj parádní gól posléze vyšperkoval pošetilou oslavou v podobě skoku do reklamní bariéry.

Mexičané si vybojovali účast na Konfederačním poháru FIFA (17. června - 2. července 2017), kde se představí šampióni jednotlivých kontinentů. Turnaj je generálkou na MS v Rusku a jistou účast mají kromě reprezentace El Tri ještě domácí sborná, mistři světa z Německa, Austrálie (mistr Asie) a Chile jakožto šampión Copa América. Zbylá tři místa obsadí vítěz EURO 2016 (pokud vyhrají Němci nebo Rusové, tak nejlépe postavený nekvalifikovaný evropský tým v žebříčku FIFA) a také mistři Oceánie a Afriky.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní