Rubriky:

Ostatní

To byl fofr! Kolik sekund do rekordně rychlého gólu napočítáte?

20. října 2015 08:05 - New York

Zaváhali, nabídli soupeři laciné vedení i rekordně rychlý gól. Fotbalisté Philadelphie jako by pořádně nevzali na vědomí fakt, že už se začalo naostro. V zápasu zámořské MLS na hřišti New York Red Bulls bleskově prohrávali. A to i přesto - nebo právě proto - že rozehrávali.

Kolik napočítáte sekund, než se balón od zahájení dostal do brány? Sedm? Alespoň tak to je zaneseno do statistik MLS. Nedorozumění a ztráta míče se můžou pochopitelně velmi rychle vymstít. Tohle bylo pikantní tím, že padl vůbec nejrychlejší gól v historii soutěže. Dal ho útočník newyorských Red Bulls Mike Grella.

Osmadvacetiletému Američanovi pomohla k zápisu do historie soutěže mimořádná nepozornost soupeře při rozehrání a také obráncova teč. Grella využil chyb soupeře, upaloval s míčem k bráně a jeho rána, kterou tečoval Steven Vitoria, skončila za zády gólmana Andreho Blakea. Domácí tým pak zápas vyhrál i s přispěním dalšího Grellova gólu 4:1.

Střelec o sekundu vylepšil rekord Australana Tima Cahilla. Ten v roce 2013 vstřelil bleskový gól, rovněž jako hráč Red Bulls, v zápase s Houstonem.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní