Rubriky:

Ostatní

Za rok se bude konat v USA výroční Copa América

24. října 2015 13:25 - Miami

Netypicky už rok po letošním jihoamerickém fotbalovém šampionátu se příští rok uskuteční v USA další Copa América, tentokrát s přízviskem "Centenario". Turnaj, jenž se bude hrát mimo tradiční čtyřletý cyklus, má oslavit stoleté výročí konfederace CONMEBOL i samotného šampionátu.

 

Andre Penner, ČTK/AP

Výroční Copy América se zúčastní místo obvyklých dvanácti týmů šestnáct, z nichž šest bude z federace Severní, Střední Ameriky a Karibiku CONCACAF. Šampionát, jenž se uskuteční 3. až 26. června, bude největším turnajem na území Spojených států od mistrovství světa 1994.

Konání turnaje obě pořádající federace definitivně potvrdily až v pátek, protože se čekalo na vyjádření amerického ministerstva spravedlnosti. Na plánování šampionátu se totiž mimo jiné podíleli suspendovaný prezident CONCACAF Jeffrey Webb a exprezidenti CONMEBOL Eugenio Figueuredo a Nicolás Leoz, kteří byli letos v květnu zatčeni před volbou prezidenta FIFA a obviněni z korupce.

Mezi 14 obviněnými jsou také tři hlavní akcionáři firmy Datisa, jež držela marketingová práva na výroční šampionát. Americké ministerstvo spravedlnosti schválilo pořádání turnaje na území USA až poté, co obě kontinentální konfederace převzaly přenosová a sponzorská práva na Copu América od Datisy zpět.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní