Česko - Itálie 0:3České fotbalistky v kvalifikaci ME doma podlehly favoritkám

Chomutov

České fotbalistky ve druhém utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2017 doma podlehly favorizované Itálii 0:3. Tým trenéra Stanislava Krejčíka tak nenavázal na zářijovou výhru 3:0 v Gruzii.

Italka Elisa Bartoliová (vlevo) a česká útočnice Lucie Voňková.

Italky v Chomutově poslala do vedení v 19. minutě Maurová, která o chvíli dříve trefila brankovou konstrukci. Před pauzou ještě zvýšila z penalty Manieriová a v 78. minutě uzavřela skóre Bartoliová.

České reprezentantky se v dalším zápase představí 1. prosince ve Švýcarsku, které dnes zdolalo Gruzii 4:0 a vede šestou skupinu. Na šampionát postoupí vítězové osmi skupin plus šest nejlepších celků z druhých míst. Zbývající dva týmy čeká baráž o poslední volné místo, Nizozemsko má jakožto hostitel turnaje účast jistou.

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistek:
Česko - Itálie 0:3 (0:2)
Branky: 19. Maurová, 42. Manieriová z pen., 78. Bartoliová. Rozhodčí: Kulcsárová (Maď.).
Sestava Česka: Bednaříková - Bartoňová, Bertholdová, J. Sedláčková, Vyštejnová - Cahynová (62. Ivaničová) - Divišová (67. Ringelová), I. Martínková, Svitková, Chlastáková (80. Krejčiříková) - Voňková. Trenér: Krejčík.