Rubriky:

Ostatní

Boca Juniors má další argentinský titul. Tévez a spol. rozpoutali neskutečnou fiestu

2. listopadu 2015 10:32 - Buenos Aires

Jednatřicátý mistrovský titul ve své bohaté historii v neděli získala Boca Juniors. Slavný argentinský klub porazil v 29. kole Primera División Tigre 1:0 a s náskokem šesti bodů na San Lorenzo už nemůže být předstižen. Největší hvězda a kapitán domácích Carlos Tévez pak se svými spoluhráči rozpoutali velkolepou oslavu nejen na stadiónu La Bombonera, ale i v jeho útrobách.

Někdejší opora obou Manchesterů a Juventusu se v červenci vrátila do mateřského klubu s cílem vrátit Boce titul a to se jí podařilo. Tévez vstřelil pět gólů v 12 duelech, společně s talentovaným kanonýrem Jonathanem Callerim (10 branek) a tvůrcem hry Nicólasem Lodeirem (3 góly plus 6 asistencí) patřili k hlavním zbraním Boky v tomto ligovém ročníku.

„Tohle je přesně důvod, proč jsem se vrátil. Zase tu prožívám neskutečné emoce, jsou tu skvělí, euforičtí fanoušci. Tým si titul zasloužil, byli jsme nejlepší. Mám velkou radost i kvůli své rodině," uvedl Tévez, který získal svůj 25. triumf v profesionální kariéře a až na mistrovství světa vyhrál prakticky všechno.

Pár minut po vítězném zápase odstartovala na La Bomboneře správná fotbalová mánie. Hráči Boky se všemožně oháněli šampaňským, pak dokonce vylezli na jednu z branek a s fanouškovským kotlem zvaným La 12 spustili mistrovské chorály.

Správná argentinská fiesta pokračovala i po odchodu do kabin. Ze sklepních prostor padesátitisícového stadiónu se linul pokřik „Boca campeón", hráči vzali činely, bubny a řehtačky, které odjakživa patří k jihoamerické mentalitě. Takový karneval na evropské půdě jen tak neuvidíte.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní