Ekvádor - Uruguay 2:1Jihoamerickou kvalifikaci MS vede překvapivě Ekvádor. Na zápas gigantů nedošlo

Quito

V čele jihoamerické části kvalifikace fotbalového mistrovství světa 2018 v Rusku se po třech odehraných duelech překvapivě usadil Ekvádor. Ten ve čtvrtečním utkání dosud stoprocentních týmů zdolal v Quitu Uruguay 2:1, zatímco Chile ztratilo první body za domácí remízu s Kolumbií. S napětím očekávaný šlágr mezi Argentinou a Brazílií v Buenos Aires byl kvůli silnému dešti odložen na sobotní 1:00 SEČ.

Kvalifikační zápas Argentina - Brazílie byl kvůli dešti odložen.Video: Reuters

Ekvádorci postrádali několik opor včetně Antonia a Ennera Valenciových, kteří působí v anglické nejvyšší soutěži. Přesto se proti Uruguayi ujali vedení díky trefě Felipeho Caiceda. Po přestávce vyrovnal Edinson Cavani, jenž se na rozdíl od další hvězdy Luise Suáreze mohl vrátit do sestavy po disciplinárním trestu. Po hodině hry rozhodl o výhře domácích Fidel Martínez.

"Ekvádor má dobré mužstvo, navíc hrál doma a my jsme měli velké problémy. Vysoká nadmořská výška vždy zápas ovlivní, nepřesnosti se v ní ještě znásobí. Ale nechci se na to vymlouvat, to není můj styl," prohlásil uruguayský trenér Oscar Tabárez. Jeho protějšek Gustavo Quinteros naopak po třetí výhře v řadě může slavit nejlepší vstup andské země do kvalifikace v historii.

O vedení v tabulce přišlo Chile, jež v Santiagu proti Kolumbii neudrželo vedení, které mu v samém závěru prvního poločasu zajistila hlavička Artura Vidala. V druhé půli rozhodl o dělbě bodů James Rodríguez.

V duelu posledních dvou celků zdolala Bolívie i díky dvěma brankám Rodriga Ramalla doma Venezuelu 4:2 a odpoutala se ze dna tabulky. Vedle Venezuely čeká na první body ještě Peru, které dnes hostí Paraguay.

Z kvalifikace postoupí první čtyři týmy přímo a pátý si zahraje baráž s vítězem oceánské části.

Kvalifikace na MS 2018 ve fotbale - jihoamerická zóna CONMEBOL:
Bolívie - Venezuela 4:2 (3:1)
Branky: 19. a 45.+1 Ramallo, 23. Arce z pen., 49. Cardozo - 32. Rondon, 55. Blanco. ČK: 90.+3 Seijas (Venez.).
Ekvádor - Uruguay 2:1 (1:0)
Branky: 23. Caicedo, 59. Martínez - 49. Cavani.
Chile - Kolumbie 1:1 (1:0)
Branky: 45. Vidal - 68. Rodríguez.
Argentina - Brazílie odloženo kvůli silnému dešti na sobotu 1:00 SEČ