Rubriky:

Ostatní

Nakhid se chce u CAS domoci zařazení do voleb předsedy FIFA

16. listopadu 2015 10:58 - Bern

Někdejší kapitán fotbalové reprezentace Trinidadu a Tobaga David Nakhid se odvolal k mezinárodní arbitráži CAS proti svému vyřazení z voleb nového předsedy mezinárodní federace FIFA. Volební komise FIFA jeho přihlášku nepřijala, protože podle ní nesplnil požadovanou podmínku pěti nominací od národních federací.

 

fifa.com

Jednapadesátiletý bývalý záložník sice ke své kandidatuře pět nominací přiložil, po prověření všech přihlášek ale vyšlo najevo, že jedna z federací vyslovila podporu zároveň ještě dalšímu uchazeči. Nakhida proto komise k volbám, které jsou naplánovány na 26. února, nepřipustila.

FIFA minulý týden oznámila, že prověrkou etické komise prošla pětice uchazečů. Schválenými oficiálními kandidáty jsou jordánský princ Alí bin Husajn, Jerome Champagne, Gianni Infantino, Salmán bin Ibráhím Chalífa a Tokyo Sexwale. Ze seznamu vypadl bez udání bližších podrobností šéf liberijského fotbalu Musa Bility.

Mezi kandidáty se ještě může vrátit šéf UEFA Michel Platini, pokud uspěje s odvoláním proti dočasnému zákazu působení ve fotbale. Bývalý francouzský reprezentant, jenž byl považován za velkého favorita, byl od etické komise FIFA suspendován na 90 dní kvůli podezřelé platbě dvou milionů švýcarských franků, které v roce 2011 přijal od předsedy FIFA Seppa Blattera.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní