Rubriky:

Ostatní

Obavy z terorismu! Belgie z bezpečnostních důvodů zrušila zápas se Španělskem

17. listopadu 2015 08:41 - Brusel

Belgický fotbalový svaz zrušil z bezpečnostních důvodů dnešní přípravný zápas se Španělskem. Doporučila to vláda. První tým světového žebříčku FIFA měl nastoupit proti úřadujícím mistrům Evropy od 20:45 v Bruselu, pořadatelé očekávali návštěvu 50 000 diváků.

 

Stringer/belgium, Reuters

Belgie po pátečních teroristických útocích v Paříži zpřísnila bezpečnostní opatření. Za útoky v Paříži, jež si vyžádaly 129 obětí, údajně stojí Belgičan marockého původu Abdelhamid Abaaoud, který je nyní na útěku, zřejmě v Sýrii. Belgická policie v pondělí zasahovala v bruselské čtvrti Molenbeek.

"Vláda nás (v pondělí) večer oslovila s doporučením, aby se zápas se Španělskem v kontextu zvýšené hrozby teroristického útoku nehrál. Po konzultacích s dalšími organizacemi a se španělským týmem se federace rozhodla utkání zrušit," uvedl v prohlášení fotbalový svaz.

"Chápeme zklamání fanoušků, ale za těchto okolností si nemůžeme dovolit žádné riziko," dodali belgičtí funkcionáři.

Podle trenéra španělské reprezentace Vicenteho del Bosqueho hosté v Belgii strach necítili. "Trénovali jsme (v Bruselu) stejně jako před jakýmkoli jiným zápasem. Chtěli bychom hrát, hráči jsou zklamaní, ale chápu, že pokud panují obavy a nelze zaručit bezpečnost, musíte utkání zrušit," řekl Del Bosque před návratem do Madridu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní