Kolumbie - Argentina 0:1Fotbalisté Argentiny v kvalifikaci o MS poprvé vyhráli

Barranquilla

Fotbalisté Argentiny vyhráli 1:0 v Kolumbii a ve čtvrtém utkání jihoamerické kvalifikace o postup na mistrovství světa si připsali první vítězství. Jediný gól zápasu v Barranquille vstřelil ve 20. minutě po rychlém brejku a promáchnutí domácího obránce do prázdné branky Lucas Biglia z Lazia Řím.

Fotbalisté Argentiny se radují z gólu v kvalifikačním zápasu v Kolumbii.

Vicemistři světa Argentinci v dosavadním průběhu kvalifikace postrádali zraněného kanonýra Lionela Messiho, dnes trenérovi Gerardu Martinovi chyběly také další ofenzivní hvězdy Sergio Agüero a Carlos Tévez. Se ziskem pěti bodů se dvojnásobní světoví šampioni posunuli dočasně na čtvrté místo desetičlenné tabulky zóny CONMEBOL, po dalších odehraných zápasech o dvě pozice zase klesli.

Ani ve čtvrtém kole nezaváhali fotbalisté Ekvádoru a po výhře 3:1 ve Venezuele zůstávají jediným jihoamerickým celkem, který dosud neztratil ani bod. V duelu prvního s posledním neponechali nic náhodě a už po 23 minutách vedli po brankách Fidela Martíneze a Jeffersona Montera 2:0. Po změně stran pojistil náskok hostů další krajánek Felipe Caicedo, Venezuela už v závěru pouze snížila.

Brazilce dovedl k vítězství 3:0 nad Peru Douglas Costa, který první gól dal a zbylé dva zařídil. Kanárci přitom nevstoupili do utkání s Peru nejlépe, ale při Guerrerově šanci je podržel brankář Alisson. Krátce poté udeřilo na druhé straně, když se zblízka trefil Douglas Costa. Křídelník Bayernu pak ještě před přestávkou trefil tyč a ve druhé půli připravil góly pro Renata Augusta a Filipeho Luíse.

Rozhodčí navíc neuznali gól kvůli spornému ofsajdu hvězdnému Neymarovi, jenž byl častým terčem peruánských obránců. "Po remíze v Argentině jsme potřebovali vyhrát a zvládli jsme to. Zlepšujeme se každým zápasem, pomalu začínáme předvádět naši hru," řekl po premiérové reprezentační trefě obránce Atlétika Madrid Filipe Luís. "Kanárci" jsou v tabulce se sedmi body třetí o skóre před Paraguayí a Chile.

Odveta za červnové čtvrtfinále Copy América mezi Uruguayí a Chile se v Montevideu nesla v obdobně vyhroceném duchu. Rozhodčí rozdal osm žlutých karet a po závěrečném hvizdu vyloučil Chilana Valdiviu za nemístný komentář. Úspěšnou odplatu Uruguayců zařídily branky obránců Diega Godína, Álvara Pereiry a Martína Cácerese. Úřadující jihoameričtí šampioni Chilané utrpěli první prohru od letního triumfu.

Bolívie se sice v Asunciónu ujala vedení, avšak Paraguayci dvěma slepenými góly otočili skóre a těsný náskok udrželi až do konce, přestože po vyloučení Aguilara dohrávali v deseti.

Kvalifikace, z níž postoupí první čtyři týmy přímo a pátý si zahraje baráž s vítězem oceánské části, pokračuje dalšími dvěma koly v březnu.