Rubriky:

Ostatní

Soud rozhodl, že Baník musí zaplatit Žižkovu osm a půl miliónu korun

20. listopadu 2015 18:43 - Praha

Baník Ostrava musí zaplatit téměř osm a půl miliónu korun Viktorii Žižkov za údajně dlužné částky a smluvní pokuty za přestupy fotbalistů Josefa Hušbauera a Zdeňka Koukala z roku 2010. Rozhodl o tom Městský soud v Praze, který změnil verdikt nižší instance z jara. Obvodní soud pro Prahu 6 tehdy vydáním předběžného opatření odložil rozhodnutí Arbitrážní komise FAČR z března.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kauza se táhne od roku 2010. Tehdy v prosinci arbitráž nařídila Baníku zaplatit šest miliónů korun, ale za tři měsíce rozhodnutí komise zrušila a ostravský klub od pokuty za neplnění splátkového kalendáře osvobodila.

Případ se následně dostal až k soudu, který dal za pravdu Žižkovu. Na základě toho arbitráž nařídila letos v březnu Baníku kvůli prodlení v platbě uhradit do patnácti dnů celkem 8,404.600 korun.

Proti tomuto rozhodnutí už se nemohl slezský klub v rámci FAČR odvolat, obrátil se proto na soud s návrhem na vydání předběžného opatření. Obvodní soud tehdy Baníku vyhověl, ale vyšší instance nyní verdikt změnila s tím, že není důvod vykonavatelnost rozhodčího nálezu arbitrážní komise odkládat. Ostravští by tak do patnácti dnů od doručení rozhodnutí měli v současnosti třetiligovému Žižkovu částku osmi a půl miliónu korun uhradit.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní