Rubriky:

Ostatní

Poplach v Belgii! Kvůli hrozbě terorismu byl odložen zápas Anderlechtu v Lokerenu

21. listopadu 2015 11:46 - Brusel
(Aktualizováno: 21. listopadu 2015 13:14)

Duel belgické fotbalové ligy mezi Lokerenem a Anderlechtem, který se měl odehrát během sobotního večera, byl z bezpečnostních důvodů odložen. Další střetnutí by se měla sehrát podle plánu, přestože krizový štáb země doporučil kvůli hrozbě terorismu jejich přeložení na jiné termíny.

 

Profimedia.cz

V hlavním městě platí od zadržení třetího Belgičana podezřelého z napojení na teroristy z Paříže nejvyšší stupeň pohotovosti a úřady nabádají občany, aby se vyhýbali veřejným místům s vysokou koncentrací lidí.

Podle zástupců belgické ligy se bezprostřední ohrožení týká především centra Bruselu, kde je mimo jiné uzavřené metro, a z toho důvodu původně jednomyslně rozhodli, že se víkendové kolo odehraje.

"Budeme maximálně respektovat bezpečnostní opatření pro kluby a v případě, že to bude nezbytné, budeme je konzultovat s místními orgány. Pokud se objeví konkrétní hrozba, místní úřady přikročí ke zrušení zápasu, jak je jejich povinností," uvádí se na stránce ligy.

Každý zápas je však posuzován jednotlivě a prozatím byl za vysoce rizikový označen jen duel v Lokerenu, který měl od 20:30 hrát s Anderlechtem. "Na takovém utkání je vždy přítomna federální policie, vzhledem k nebezpečí v Bruselu ale nemůže být v Lokerenu," uvedl klub na svém webu, kde informoval o odložení duelu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní