Scolari dovedl čínské Kuang-čou k triumfu v Lize mistrů

Kuang-čou

Trenér Luiz Felipe Scolari dovedl fotbalisty Kuang-čou Evergrande k druhému triumfu v asijské Lize mistrů během tří let. Mistři čínské ligy porazili v sobotní domácí odvetě finále 1:0 tým Al Ahlí a v součtu s bezgólovou remízou z prvního duelu ve Spojených arabských emirátech získali titul.

Trenér Luiz Felipe Scolari (vlevo) na archivním snímku.

Kuang-čou, jež před třemi týdny vyhrálo pátý rok po sobě čínskou ligu, tak bude reprezentovat Asii na prosincovém mistrovství světa klubů v Japonsku.

Kouč brazilských mistrů světa z roku 2002 Scolari v sobotu protáhl vítěznou sérii na lavičce Evergrande od svého červnového příchodu už na 23 zápasů. Jediný gól celého finálového dvojutkání vstřelil jeho krajan Elkeson, jenž se v 54. minutě uvolnil v pokutovém území a skóroval vnějším nártem. Snahu Al Ahlí o vyrovnání zmařil o dvanáct minut později svým vyloučením Salmin Chamis.

Kuang-čou poprvé triumfovalo v asijské LM předloni, kdy ho vedl jiný kouč mistrů světa, trenér italských šampiónů z roku 2006 Marcelo Lippi.

Fotbalová asijská Liga mistrů - finále, odveta:
Kuang-čou Evergrande - Al Ahlí 1:0 (0:0)
Branka: 54. Elkeson.
První zápas 0:0, zvítězilo Kuang-čou a kvalifikovalo se na prosincové mistrovství světa klubů.