Švýcarsko - Česko 5:1Fotbalistky v kvalifikaci utrpěly debakl

Neuchatel

České fotbalistky v evropské kvalifikaci prohrály na hřišti lídra skupiny Švýcarska vysoko 1:5 a ve třetím zápase podruhé nebodovaly. Další utkání v bojích o postup na Euro 2017 sehrají 8. dubna v Severním Irsku.

České hráčky na umělé trávě v Neuchatelu dokázaly švýcarskému náporu odolat jen do 23. minuty, kdy otevřela skóre Bürkiová. Ještě do přestávky přidaly další góly Hummová, Bachmannová a Crnogorčevičová. V 73. minutě snížila Svitková, ale čtyřbrankový náskok vrátila domácím favoritkám střídající Terchounová. Suverénní Švýcarky vyhrály i svůj čtvrtý duel v šesté skupině a mají skóre 20:2.

Na šampionát postoupí vítězové osmi skupin plus šest nejlepších celků z druhých míst. Zbývající dva týmy čeká baráž o poslední volné místo, pořádající Nizozemsko má účast jistou.

Kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistek:
Švýcarsko - Česko 5:1 (4:0)
Branky: 23. Bürkiová, 28. Hummová, 33. Bachmannová, 42. Crnogorčevicová, 84. Terchounová - 73. Svitková. Rozhodčí: Zorová (Ukr.).
Sestava Česka: Vršatová - Bartoňová, Necidová, J. Sedláčková, Vyštejnová - Pěničková, I. Martínková, Svitková - Ivaničová (46. Kožárová), Chlastáková (67. Ringelová) - Voňková. Trenér: Krejčík.