Rubriky:

Ostatní

FIFA podle švýcarského listu nemá proti Blatterovi důkazy

9. prosince 2015 17:56 - Curych

Interní vyšetřování suspendovaného předsedy Mezinárodní fotbalové federace FIFA Seppa Blattera neodhalilo v souvislosti s platbou dvou miliónů švýcarských franků Michelu Platinimu nic, co by potvrzovalo obvinění z korupce. Podle zdroje švýcarského listu Handelszeitung jsou důkazy proti dosluhujícímu předsedovi slabé.

 

Patrick B. Kraemer, ČTK/AP

"Žádné silné a právně přípustné důkazy pro obvinění z korupce se v celé vyšetřovací zprávě nenacházejí," citoval list svého informátora, který je s případem obeznámen.

Blatter i Platini byli v říjnu potrestáni etickou komisí FIFA prozatímním zákazem působení ve fotbale na 90 dnů. Podezření vyvolal fakt, že francouzský šéf UEFA přijal v roce 2011 od Blattera dva milióny švýcarských franků, údajně za práci v roli jeho poradce v letech 1999 až 2002. Neexistuje o tom ale žádný doklad a oba funkcionáři tvrdí, že mezi sebou měli ústní dohodu.

Podle šéfa vyšetřovací komise Roberta Torrese transakce souvisela s volbami předsedy FIFA v roce 2011, platba Platinimu krátce po Blatterově zvolení je podle něho podezřelá. Zdroj švýcarského listu ale tvrdí, že Platini se o dlužnou částku hlásil nejméně rok před volbami. Dvakrát o tom prý v roce 2010 jednal s finančním šéfem FIFA Markusem Kattnerem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní