Slovinsko - Česko 3:2Futsalisté podlehli Slovinsku a do baráže o MS nepostoupili

Chomutov

Čeští futsalisté ve třetím utkání kvalifikace mistrovství světa podlehli Slovinsku 2:3 a nepostoupili do baráže o účast na turnaji v Kolumbii. Domácí reprezentanti v chomutovské skupině porazili jen Francii a obsadili třetí místo za Kazachstánem a Slovinskem. Na světovém šampionátu budou chybět poprvé od roku 2000.

Slovinští futsalisté slaví v Chomutově postup na šampionát.

Michal Seidler v úvodu trefil tyč a v deváté minutě otevřeli skóre hosté, když Rok Mordej zakončil rychlý protiútok do prázdné branky. O pět minut později po podobné akci zvýšil slovinský kapitán Igor Osredkar.

V předposlední minutě první půle snížil z penalty Michal Mareš, který krátce po změně stran i vyrovnal. Jenže v 26. minutě se podruhé v zápase trefil také Osredkar. V závěru utkání měl domácí tým velký tlak, ale na kýženou remízu, která by mu zaručila baráž, nedosáhl.