Hirošima - River Plate 0:1Hrubka japonského gólmana poslala River Plate do finále MS klubů

Ósaka

Fotbalisté argentinského River Plate jsou po hubené výhře 1:0 nad týmem Sanfrecce Hirošima prvním finalistou mistrovství světa klubů. Vítěz Poháru osvoboditelů se v neděli utká s lepším z dvojice FC Barcelona - Kuang-čou Evergrande. Druhé semifinále se hraje ve čtvrtek v 11:30 SEČ.

River Plate jsou ve finále MS klubů.Video: FIFA

Argentinským Los Millonarios vítězství doslova spadlo do klína. V prvním poločase se proti domácím střelcům několikrát zaskvěl brankář Marcelo Barovero. Jeho protějšek Takuto Hajaši si naopak v 72. minutě vybral slabší chvilku, ve vzduchu ho přeskočil bek River Plate Jonathane Maidana a hostující útočník Lucas Alario už jen doklepl míč do sítě.

Duel o páté místo ovládla mexická América díky výhře 2:1 nad konžským Mazembe.