Rubriky:

Ostatní

FIFA upozornila Platiniho, že se nemůže hned odvolat k CAS

22. prosince 2015 15:45 - Curych

Mezinárodní federace FIFA upozornila Michela Platiniho, že nemůže urychlit svůj odvolací proces proti osmiletému zákazu působení ve fotbale tím, že se rovnou obrátí na Arbitrážní soud pro sport (CAS) v Lausanne. Nejprve totiž musí jeho případné odvolání projít příslušnou komisí FIFA.

 

Michael Probst, ČTK/AP

Šéfa UEFA Platiniho tlačí čas, neboť by se chtěl 26. února zúčastnit voleb prezidenta FIFA, v jejímž čele skončí Sepp Blatter. Podle pravidel FIFA musí být seznam kandidátů definitivně uzavřen měsíc před volbou.

Bývalý vynikající francouzský fotbalista chtěl proto podle agentury AP proces zrychlit odvoláním k CAS. FIFA však dnes uvedla, že Platiniho informovala, že případ musí nejprve projít její odvolací komisí.

Platinimu a Blatterovi zakázala v pondělí FIFA na osm let působit ve fotbale kvůli neetickému chování. Trest je důsledkem pochybné finanční transakce mezi oběma funkcionáři. Platini v roce 2011 dostal od Blattera dva milióny švýcarských franků, údajně za poradenskou činnost. O transakci ale neexistuje žádný doklad.

Oba vrcholní funkcionáři uvedli, že se suspendací nesouhlasí, a chtějí se proti ní odvolat.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní