Kanonýr Bayernu Lewandowski je v Polsku sportovcem roku 2015

Varšava

Útočník Bayernu Mnichov Robert Lewandowski vyhrál polskou anketu Sportovec roku 2015. Kanonýr německého klubu se stal prvním fotbalistou po 33 letech, který domácí ocenění získal. Druhé místo obsadila světová rekordmanka v hodu kladivem Anita Wlodarczyková před tenistkou Agnieszkou Radwaňskou.

Polský útočník Robert Lewandowski se stal polským sportovcem roku 2015.

"Tohle ocenění pro mne znamená hrozně moc. Jsem týmový sportovec. Takže to také znamená, že celý Bayern i národní tým musely hrát velice dobře," řekl sedmadvacetiletý sřelec na zimním soustředění bavorského velkoklubu v Dauhá.

Lewandowski nastřílel v uplynulém roce 38 gólů v 58 soutěžních zápasech za mistrovský Bayern, v reprezentačním dresu pomohl Polsku v kvalifikaci Eura deseti zásahy k postupu na finálový turnaj do Francie. Posledním fotbalistou, který v Polsku ocenění získal, byl v roce 1982 bývalý hráč Juventusu a AS Řím a současný šéf svazu Zbigniew Boniek.

Obhájce titulu, olympijský vítěz ve skoku na lyžích Kamil Stoch, se tentokrát nedostal ani do finálové desítky.