Rubriky:

Ostatní

Souboj Davida s Goliášem. Dojatý Brazilec nevěřil, že porazí Messiho

12. ledna 2016 09:27 - Curych

Bylo to přetěžké rozhodování - skvělá týmová akce zakončená libovými nůžkami, senzační gól z poloviny hřiště nebo fotbalové umění a sólo božského Argentince přes půl hřiště? Fanoušci z celého světa nakonec rozhodli pro Brazilce Wendella Liru, sedmadvacetiletého „neznámého“ útočníka v minulé sezóně hrajícího za Goianésiu, který tak získal Puskásovu cenu pro nejkrásnější gól roku. Jak byste hlasovali vy?

„Jsem dojatý, nemohu tomu uvěřit. Děkuji své rodině, děkuji Bohu," říkal Lira těsně po svém vyhlášení, během kterého měl na krajíčku a skoro se rozplakal. Pak sedmadvacetiletý Brazilec recitoval několik úryvků z Bible a na závěr své řeči dodal: „Je to největší ocenění, které jsem kdy dostal. Vždyť jsem předstihl velké hráče, které znám jen z televize."

Wendell Lira dostal od fanoušků celkem 46,7 procenta všech hlasů. Druhé (33,3%) skončilo úchvatné sólo Lionela Messiho z finále Španělského poháru proti Bilbau a třetí místo obsadil Ital Alessandro Florenzi. Zadák AS Řím se trefil v Lize mistrů proti Barceloně téměř z poloviny hřiště.

jis, Sport.cz

Pro který gól byste hlasovali a dali mu Puskásovu cenu?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní