Jihlava - Bohemians 1905 1:4Klokani na svém oblíbeném turnaji mašírují do Final Four

Zimní Tipsport liga je považována za jejich domácí turnaj. Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v něm tradičně mají největší diváckou podporu a už ho dokázali dvakrát vyhrát. Klokani v úterý v klíčovém duelu skupiny A na pražském Vyšehradě zdolali Jihlavu hladce 4:1 a jsou tak na nejlepší cestě do závěrečného Final Four.

Patrik Schick z Bohemians 1905 (uprostřed) a obránci Jihlavy Lukáš Kryštůfek (vlevo) a Yani Urdinov.

Výsledky nejsou v zimní přípravě zase až tak důležité. Klokani však neskrývají, že s postupem ze skupiny do závěrečného Final Four počítají. „Je pro nás důležité, abychom hráli další dva zápasy," poukazuje trenér Roman Pivarník.

Všechno zatím jde podle jeho plánu. Po úvodní těsně výhře 2:1 nad Táborskem si Pražané tentokrát smlsli na Jihlavě. „Pokračujeme tam, kde jsme skončili na podzim. Na konci jsme měli pět zápasů bez porážky, teď dvě výhry. Mužstvo už ví, co chce hrát," pochvaluje si kouč.

Jihlava se učí hrát bez Mešanoviče

Vysočina půjde do jarní ligové bitvy o záchranu s novým koučem Michalem Hippem. „Jsem rád, že jsem všechny hráče viděl v zápase, abych si udělal obrázek. Bohemians byli v druhém poločase mimořádně efektivní, takže zaslouženě vyhráli," uznává trenér.

Hned na startu přípravy Jihlava přišla o svého nejlepšího střelce Mešanoviče, který zamířil do Slavie. „Když jsem k mužstvu nastupoval, věděl jsem, že jeho odchod je ve hře. Musíme se s tím popasovat," říká Hipp.

Na hřiště už poslal také Josefa Bazala, novou posilu ze Slavie. Z Edenu by Vysočina ještě měla získat na hostování také Radka Voltra.

Zimní fotbalová Tipsport liga:
Skupina A (Vyšehrad):
Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:4 (1:1)
Branky: 24. Marcin - 16. Schick, 53. Gajič, 60. Mikuš, 63. Acosta.
Jihlava - I. poločas: Rakovan - Kukol, Kryštůfek, J. Krejčí, Urdinov - Hronek, Šulek - Bazal, Marcin, Vaculík - Dvořák.
II. poločas: Vejmola - Koutek, Opluštil, Tlustý, Mišůn - Demeter, Nerad - Fulnek, Jungr, Novotný - Klíma. Trenér: Hipp.
Bohemians - I. poločas: Fryšták - Hašek, Krch, Šmíd, Švec - Jindřišek - Prošek, Čížek, Lulič, Mosquera - Schick.
II. poločas: Zlámal - Čögley, Gajič, Šmíd, Havel - Hradecký - Bartek, Hubínek, Jirásek, Acosta - Mikuš. Trenér: Pivarník.
MAS Táborsko - Slavoj Vyšehrad 1:3 (0:1)
Branky: 62. Navrátil - 45. Strnad z pen., 72. Prosek, 73. Egert.