ČR - Grónsko 6:0 Futsalisté uspěli v přípravě na ME

Čeští futsalisté v úvodní generálce na únorové mistrovství Evropy deklasovali v Chrudimi Grónsko 6:0. Druhé utkání se stejným soupeřem se hraje v úterý v Hradci Králové.

Na lavičku reprezentace se vrátil trenér Tomáš Neumann, který v listopadu utrpěl mozkovou příhodu a musel vynechat prosincovou kvalifikaci mistrovství světa. Domácí poslal do vedení v páté minutě Holý a krátce po něm zvýšil Cupák.

Český výběr převahu nad Grónskem naplno zužitkoval až ve druhém poločase, kdy se prosadili podruhé Holý, kapitán Rešetár, Janovský a Hrubý.

Futsalové Euro se koná od 2. do 13. února v Bělehradu. Češi ve skupině D narazí na obhájce titulu Itálii a Ázerbájdžán, do vyřazovací fáze postoupí dva týmy.