Rubriky:

Ostatní

V účetnictví guatemalského svazu chybí milión dolarů

30. ledna 2016 13:10 - Guatemala

Audit Mezinárodní fotbalové federace objevil v účetnictví guatamalského svazu velké nejasnosti. Dle vyjádření chybí téměř milión dolarů. FIFA loni tamnímu svazu poslala v devíti splátkách celkem 1,1 miliónu dolarů, avšak v rozpočtu bylo z těchto zdrojů uvedeno pouze 250 tisíc. Audit si nechala FIFA vypracovat poté, co bylo kvůli podezření z korupce zatčeno několik funkcionářů guatemalského svazu.

 

Carlo Allegri, Reuters

Už v prosinci zatkla policie bývalého generálního sekretáře svazu Héctora Trujilla, v lednu byl zadržen i někdejší předseda Brayan Jiménez. Oba čelí obvinění, že brali úplatky při prodeji vysílacích a marketingových práv na zápasy kvalifikace mistrovství světa. Trujillo i Jiménez, kteří jsou vyšetřováni v USA, to popírají.

V rozsáhlé korupční aféře FIFA, která vypukla loni v květnu před kongresem federace s volbou předsedy zatčením sedmi vysoce postavených funkcionářů, již američtí vyšetřovatelé obvinili 27 současných nebo bývalých fotbalových funkcionářů z účasti na korupčním jednání v souvislosti s prodejem televizních práv.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní