Rubriky:

Ostatní

Salmán bude mít v prezidentských volbách FIFA podporu Afriky

5. února 2016 16:37 - Kigali
(Aktualizováno: 5. února 2016 17:23)

Zástupci fotbalové konfederace Afriky podpoří v únorové volbě předsedy FIFA současného šéfa asijského fotbalu Salmána bin Ibráhíma Chalífu. Oznámili to viceprezidenti čtyřiapadesátičlenné CAF Suketu Patel a Almamy Kabele Camara po zasedání výkonného výboru federace ve Rwandě. Padesátiletý bahrajnský šejk tak dostal přednost před jediným africkým zástupcem mezi pěticí kandidátů Tokyem Sexwalem z JAR.

 

Ibraheem Al Omari, Reuters

Pravděpodobně největším Salmánovým konkurentem v boji o prezidentské křeslo bude Švýcar Gianni Infantino. Generální sekretář UEFA si na konci ledna zajistil vedle Evropy také podporu federací Jižní a Střední Ameriky.

O post prezidenta Mezinárodní fotbalové federace se ucházejí ještě Francouz Jérome Champagne a jordánský princ Alí bin Husajn. Volby se uskuteční 26. února a v prvním kole je k vítězství nutné získat dvě třetiny hlasů, v následujících už stačí prostá většina.

FIFA hledá nástupce za Seppa Blattera, který po vypuknutí rozsáhlé korupční aféry dal funkci k dispozici. Navíc následně dostal stejně jako předseda UEFA Michel Platini osmiletý zákaz činnosti kvůli uplácení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní