Rubriky:

Ostatní

Nouze, nebo drzost? Sedmnáctiletý talent předvedl jedinečnou trefu

22. března 2016 10:17 - Sao Paulo

Je to jméno, které se hodí zapamatovat. Lincoln Henrique Oliveira dos Santos. Nejen kvůli kousku, který teď letí světem internetu. Sedmnáctiletý ofenzivní záložník vstřelil za Grémio gól, který se hned tak nevidí. Možná z nouze, protože jinak než patou už to asi ani nešlo. Ale určitě i s velkou dávkou fotbalové drzosti, kterou dal do zakončení a připomněl podobné kousky třeba od Zlatana Ibrahimovice.

V Brazílii se v těchto týdnech hrají dlouhodobá mistrovství jednotlivých států. V Campeonato Gaúcho celek Ypiranga ze Sao Paula doma podlehl slavnému Grémiu 1:2. Druhý gól hostů dal právě Lincoln, domácí pak už jen korigovali.

Mladý Brazilec řádí i v mládežnických výběrech své země. Loni byl britským Guardianem zařazen mezi padesát největších fotbalových příslibů. Na listině je jednou ze tří brazilských hvězdiček. Mimochodem - list do společnosti talentů narozených v roce 1998 zařadil i jednoho Čecha - Dominika Smékala, který před časem vyrazil z Olomouce zkoušet štěstí v Interu Milán.

Lincoln se trefil ve třetím soutěžním utkání v řadě, dokázal se prosadit i na mezinárodní scéně v utkání Copa Libertadores proti argentinskému San Lorenzu (1:1). Lze tedy čekat zájem věhlasných klubů...

Grémio je i Lincolnovou zásluhou na prvním místě Campeonato Gaúcho a útočí na již 37. prvenství v historii soutěže. V základní skupině Copa Libertadores mu zatím patří druhé postupové místo za mexickým celkem Toluca.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní