Lyon - Slavia 9:1Slávistky v úvodním čtvrtfinále LM v Lyonu utrpěly debakl

Lyon

Fotbalistkám Slavie nevyšel vstup do premiérového čtvrtfinále Ligy mistryň a v úvodním utkání na hřišti favorizovaného Lyonu utrpěly debakl 1:9. Jediný gól pražského týmu zaznamenala v první půli vítězka ankety Fotbalistka roku 2015 Kateřina Svitková. Odveta v Edenu se hraje za týden od 18:30.

Fanoušci fotbalistů Slavie Praha

Na novém stadionu Parc Olympique Lyonnais, kde se bude hrát i letní mistrovství Evropy, domácí profesionálky postupně zvyšovaly tlak. Svěřenkyně Antona Mišovce poprvé inkasovaly v 19. minutě po střele Necibové a už za pět minut zvýšila Le Sommerová.

Pak se trefila hlavou Norka Hegerbergová a převahu Francouzek ve 39. minutě potvrdila čtvrtým zásahem M'Bock Bathyová. Ještě před pauzou ale snížila z protiútoku Svitková.

Evropské šampionky z let 2011 a 2012 dominovaly i ve druhém poločase. Během tří minut skórovaly z rohů podruhé M'Bock Bathyová a Majriová. Další standardní situaci, tentokrát přímý kop, po hodině hry využila Abilyová.

Kapitánka Lyonu ještě v závěru uspěla povedenými "nůžkami". V 86. minutě uzavřela skóre další dvougólová střelkyně večera Hegerbergová. Nejlepší střelkyně Ligy mistryň v této sezoně už dala deset branek.

Úvodní zápas čtvrtfinále fotbalové Ligy mistryň:
Olympique Lyon - Slavia Praha 9:1 (4:1)
Branky: 35. a 86. Hegerbergová, 39. a 53. M'Bock Bathyová, 64. a 80. Abilyová, 19. Necibová, 24. Le Sommerová, 56. Majriová - 42. Svitková. Rozhodčí: Larssonová (Švéd.). Diváci: 11.732.
Sestava Slavie: Sladká - Tomášková, Necidová, Budošová, Juračková - Cahynová (85. Matějková) - Malinová (29. Benýrová), Pěničková, Svitková, Chlastáková - Divišová (76. Dlouhá). Trenér: Mišovec.