Chile - Argentina 1:2 Argentině vyšla proti Chile odveta za finále Copy América

Santiago

Fotbalisté Argentiny zvítězili v kvalifikaci mistrovství světa nad Chile 2:1 a oplatili mu porážku z loňského finále mistrovství Jižní Ameriky. Domácí tým v prvním utkání pod vedením trenéra Juana Antonia Pizziho v Santiagu sice šel do vedení, ale úřadující vicemistři světa ještě v prvním poločase skóre otočili. K vítězství pomohl Argentině i nejlepší hráč světa Lionel Messi, který úvodní čtyři kvalifikační zápasy loni na podzim vynechal kvůli zranění kolena.

Mezi střelce se barcelonský kanonýr nezapsal, ale v 25. minutě nahrál na vítězný gól obránci Gabrielu Mercadovi. Na úvodní trefu Felipeho Gutiérreze odpověděl Ángel Di María parádní zatočenou střelou k pravé tyči napříč pokutovým územím.

Argentinci si připsali druhé vítězství a v tabulce jihoamerické kvalifikace se posunuli na čtvrté místo před Brazílii, kterou čeká v noci na sobotu SEČ zápas proti Uruguayi.

V čele je Ekvádor, i když ve čtvrtek ztratil poprvé body. V domácím utkání s Paraguayí vydřel remízu 2:2 ve druhé minutě nastavení, kdy svým prvním reprezentačním gólem vyrovnal Ángel Mena.

Dokonce v 94. minutě vybojovali stejný výsledek fotbalisté Peru s Venezuelou, s kterou prohrávali 0:2. V 61. minutě snížil Paulo Guerrero a 26. gólem se dotáhl na nejlepšího střelce v historii peruánské reprezentace Teófila Cubillase. Z poslední akce zápasu zařídil vyrovnání Raúl Ruidíaz.

Kvalifikace na MS 2018 ve fotbale - jihoamerická zóna CONMEBOL:
Chile - Argentina 1:2 (1:2)
Branky: 11. Gutiérrez - 20. Di María, 25. Mercado.
Peru - Venezuela 2:2 (0:1)
Branky: 61. Guerrero, 90.+4 Ruidíaz - 33. Otero z pen., 57. Villanueva.
Bolívie - Kolumbie 2:3 (0:2)
Branky: 50. Arce z pen., 62. Chumacero - 10. Rodríguez, 41. Bacca, 90.+2 Cardona.
Ekvádor - Paraguay 2:2 (1:1)
Branky: 20. Valencia, 90.+2 Mena - 38. a 59. Lezcano.