Ostatní

Vstřelil nejhezčí gól kariéry! Nevídaným způsobem znemožnil gólmana

28. března 2016 07:09 - Limbé

Jihoafrický středopolař Hlompo Kekana za svoji kariéru mnoho gólů nenastřílel, ovšem na jeho branku z 3. kola kvalifikace Poháru afrických národů proti Kamerunu nezapomenou ani fanoušci, kteří na stadiónu pobývali.

Sport.cz

Ostře sledovaný duel, který nabízel šance na obou stranách, přinesl náramnou podívanou již během prvního poločasu. Začátek druhé půle však překvapil všechny přihlížející.

Defenzivní záložník v 50. minutě vybojoval balón, všiml si vyběhnuvšího gólmana a nechytatelnou bombou z vlastní poloviny hřiště překonal nešťastného Kamerunce vracejícího se k bráně.

Jihoafričané se však z vedení 2:1 dlouho neradovali. O čtvrt hodiny později vyrovnal na konečných 2:2 obránce Olympique Marseille N'Koulou a udržel pro domácí Kamerun pozici lídra tabulky skupiny M.