Vstřelil nejhezčí gól kariéry! Nevídaným způsobem znemožnil gólmana

Limbé

Jihoafrický středopolař Hlompo Kekana za svoji kariéru mnoho gólů nenastřílel, ovšem na jeho branku z 3. kola kvalifikace Poháru afrických národů proti Kamerunu nezapomenou ani fanoušci, kteří na stadiónu pobývali.

Parádní gól Jihoafričana.Video: Sport.cz

Ostře sledovaný duel, který nabízel šance na obou stranách, přinesl náramnou podívanou již během prvního poločasu. Začátek druhé půle však překvapil všechny přihlížející.

Defenzivní záložník v 50. minutě vybojoval balón, všiml si vyběhnuvšího gólmana a nechytatelnou bombou z vlastní poloviny hřiště překonal nešťastného Kamerunce vracejícího se k bráně.

Jihoafričané se však z vedení 2:1 dlouho neradovali. O čtvrt hodiny později vyrovnal na konečných 2:2 obránce Olympique Marseille N'Koulou a udržel pro domácí Kamerun pozici lídra tabulky skupiny M.